Niewolnicy.

Witam!

Dzisiaj bez poezji. W ostatnim czasie dopadła mnie refleksja na temat otaczającego świata i idoli, postaw, kreowanych we współczesnych mediach. Codziennie w telewizji, gazetach, radiu i przede wszystkim w Internecie jesteśmy karmieni plotkami o życiu tak zwanych celebrytów. Jacy oni nie są super, bo dobrze się odżywiają, ćwiczą, wyglądają pięknie i ogólnie powinniśmy wszyscy być tacy jak oni. Obłuda takiego myślenia wzbudza we mnie odrazę i sprzeciw. Jesteśmy karmieni papką, wychowywani w przekonaniu, że wszyscy możemy być piękni, zdolni, bogaci, a tak nie jest. Nie każdy będzie miał piękny dom, dużo pieniędzy czy urodę Brada Pitta. To tylko wykreowana przez media iluzoryczna wizja świata, nie dajmy się jej skusić.

Zostawiam Was z cytatem z mojego ulubionego filmu “Fight Club”. Polecam obejrzenie tego dzieła, które, mam nadzieję, pobudzi ważne i mądre refleksje.

Jesteśmy niewolnikami w białych koszulach. Reklamy zmuszają nas do pogoni za samochodami i ciuchami. Wykonujemy prace, których nienawidzimy, aby kupić niepotrzebne nam gówno. Jesteśmy średnimi dziećmi historii. Nie mamy celu ani miejsca. Nie mamy wielkiej wojny, wielkiej depresji. Naszą wielką wojną jest wojna duchowa. Naszą wielką depresją jest życie. Zostaliśmy wychowani w duchu telewizji, wierząc, że pewnego dnia będziemy milionerami, bogami ekranu. Ale tak się nie stanie.”

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s